CALIFICAȚI ÎN PLAY-OFF

0
1328

Viitorul Constanta a pierdut, miercuri, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat cu formaţia elveţiană FC Zurich, în manşa secundă a turului doi al UEFA Youth League, competiţie rezervată jucătorilor sub 19 ani. În ciuda înfrângerii, constănţenii s-au calificat în faza următoare a competiţiei datorită victoriei din tur.

Golurile partidei au fost înscrise de Andre Ribeiro, în minutul 14, din lovitură de depeaspă, şi de Arbenit în minutul 19. În ciuda înfrângerii, constănţenii s-au calificat în faza următoare a competiţiei datorită victoriei din tur, scor 5-0, la Ovidiu. Atunci, pentru Viitorul au înscris Carlo Casap, Cristian Ene, Florinel Coman de două ori şi Mircea Manole. În play-off-ul Youth League, FC Viitorul va întâlni, pe teren propriu, una dintre formaţiile care vor ocupa poziţia secundă în grupele competiţiei.

Tragerea la sorţi va avea loc pe 12 decembrie. Play-off-ul UEFA Youth League este programat în perioada 7-8 februarie 2016.