SPECTACOL TOTAL, MARȚI SEARĂ, LA OVIDIU

0
1319

Autor: Leonard Bunilă

Viitorul Constanța și Dinamo București au remizat, scor 1-1, în a doua partidă a zilei din Liga 1. Valentin Lazăr a deschis scorul în minutul 17 pentru ,,câinii” lui Ioan Andone, care au scăpat în minutul 26, când Gabriel Iancu a nimerit transversala din lovitură liberă. Brănescu l-a blocat excelent pe Florinel Coman în minutul 54, însă Viitorul a egalat cu numai șase minute înainte de final. Alex Nimely a profitat de nesiguranța apărării lui Dinamo la un corner al oamenilor lui Gică Hagi. Dinamoviștii puteau da lovitura în prelungiri, atunci când Victor Rîmniceanu a respins spectaculos, de sub bară, șutul lui Dorin Rotariu. Dinamo Bucureşti rămâne pe locul 2 în Liga 1, cu 16 puncte, în timp ce Viitorul Constanţa se află pe poziția a cincea.