VICTORIE LA LIMITĂ A STELEI ÎN FAȚA ULTIMEI CLASATE, ACS POLI TIMIŞOARA

0
1228

Autor: Newss.ro

Steaua București a trecut peste eșecul cu Osmanlispor, din grupele Europa League, și și-a luat revanșa în campionat. A învins-o cu 1-0 pe ultima clasată, ACS Poli Timișoara. Florin Tănase a marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 8, după o pasă a lui De Amorim. A fost a doua reușită pentru jucătorul adus în vară de la Viitorul Constanţa. Niță s-a descurcat și el impecabil și i-a salvat de două ori pe roș-albaștri.

Prima oară în minutul 19, la șutul lui Henriche, iar a doua oară, în minutul 37, când a respins mingea lui Doman. Steaua a mai ratat două ocazii uriașe pe final. Boldrin și Florin Tănase l-au testat Straton în mai puțin de două minute, însă fără succes. În final, a rămas 1-0 și roș-albaștrii au mai bifat un succes în Liga 1, în actualul sezon. În urma victoriei de la Timisoara, Steaua s-a detaşat pe primul loc în Liga 1, cu 20 de puncte obţinute în 8 etape.