ÎNFRÂNGERE LA ANKARA, PENTRU STEAUA BUCUREȘTI ÎN PRIMA ETAPĂ A GRUPEI L A EUROPA LEAGUE LA FOTBAL

0
1131

Autor: Newss.ro

Echipa turcă Osmanlispor a obținut o victorie meritată, prin golurile înscrise de Cheikh Diabate în minutul 64, din penalty, și Aminu Umar, în minutul 74. Steaua București a reușit o primă repriză destul de bună, însă evoluția din actul secund a fost modestă, în condițiile eliminării lui Enache, din minutul 45+2, după un gest stupid: a lovit cu capul un adversar.

Osmanlispor, ocupanta locului 5 în ultima ediție a campionatului Turciei, este neînvinsă în acest sezon atât în Campionatul Turciei, cât şi în cupele europene. În celălalt meci al grupei L, Villareal a învins cu 2-1 gruparea elveţiană FC Zurich. În următoarea partidă din Europa League, Steaua va întâlni, pe Arena Națională, formaţia spaniolă Villarreal, pe 29 septembrie.