TRICOLORII AU DEBUTAT SUB AȘTEPTĂRI, ÎN PRELIMINARIILE PENTRU CM 2018, DIN RUSIA

0
1241

Autor: Newss.ro

Echipa de fotbal a României a remizat duminică, pe Cluj Arena, în primul meci din Grupa E a preliminariilor pentru CM 2018, din Rusia. Tricolorii au obținut doar scorul de 1-1 în fața formației din Muntenegru, spre nemulțumirea selecționerului echipei noastre, Christoph Daum. Acesta a declarat  ,,Nu sunt mulțumit. Am avut șansa să câștigăm acest meci. Sincer chiar meritam după ce am jucat în a doua repriză, când am controlat meciul”.

Românii au deschis primii scorul în minutul  85, prin Popa, după o acţiune a lui Stanciu. La doar două minute după golul tricolorilor, Jovetici înscrie pentru oaspeţi, scorul rămânând același până la finalul partidei. În celelalte meciuri din grupa E, Danemarca a învins Armenia cu 1-0, iar partida dintre Kazahstan – Polonia s-a încheiat la egalitate 2-2. La acest moment clasamentul în grupă arată astfel: