STEAUA BUCUREȘTI S-A CALIFICAT ÎN PLAY-OFF-UL CHAMPIONS LEAGUE

0
1214

Autor: Newss.ro

Steliștii susținuți de cei 40.000 de fani de pe Arena Națională s-au impus cu scorul de 2-0, în fața vicecampioanei Cehiei, Sparta Praga. După numai o jumătate de oră de joc, roș – albaștrii au deschis scorul prin mijlocașul Nicolae Stanciu, cu un șut de la aproximativ 20 de metri. A urmat o serie de ratări din partea lui Tamaş și Hamroun.

Spre finalul primei reprize, cehii au fost la un pas de a egala însă, portarul Stelei a scos mingea de pe linia porții. La aceeaşi fază jucătorii celor de la Sparta Praga au marcat, însă din ofsaid. Steliștii au început repriza a II a în forță și după 17 minute  Stanciu înscrie pentru 2-0. Vineri, de la ora 13:00, roș-albaștrii își vor afla adversara din play-off-ul Champions League.