PIERDERE RUȘINOASĂ A ROMÂNIEI, LA EURO 2016

0
1593

Autor: Newss.ro

Pentru prima oară, România a pierdut cu 0-1, în faţa Albaniei într-o confruntare oficială la Lyon. Astfel naționala încheie competiția pe ultimul loc, în grupa A de la EURO 2016 și a fost eliminată de la Campionatul European încă din faza grupelor. Albania a marcat pe final de primă repriză, la o greşeală a lui Tătăruşanu, după mai multe ocazii la poarta noastră. Naționalei i-au aparţinut doar primele 20 de minute, când românii au tras câteva şuturi la poarta lui Berisha. O ocazie imensă pentru România a fost în minutul 76, când mingea lui Florin Andone s-a dus în bară. Cert este că, România a avut una dintre cele mai slabe evoluții la EURO 2016: două goluri din penalty şi un punct cu Elveţia.