VICTORII ,,CHINUITE” ALE FAVORITELOR, ÎN PRIMA SEARĂ A SFERTURILOR DE FINALĂ UEFA CHAMPIONS LEAGUE

0
1370

BARCELONA – ATLÉTICO  MADRID

Atlético a fost mult mai bună în startul meciului și a preluat conducerea prin golul lui Fernando Torres, riguros eliminat în minutul 38. Luis Suarez a înscris de două ori și a semnat revenirea Barcelonei. Un meci plin de cartonașe și un arbitraj controversat din partea lui Brych. Totul se va decide în returul de pe Calderon. Barcelona a învins Atlético Madrid în manșa tur a sferturilor Ligii Campionilor cu 2-1.

BAYERN MÜNCHEN – BENFICA LISABONA

Bayern a câștigat la limită cu Benfica în manșa tur a sferturilor Ligii Campionilor cu scorul de 1-0. Vidal a marcat în minutul 3, iar germanii au ratat alte ocazii mari. Deși portughezii au jucat la München peste așteptări, ei au pierdut doar cu 0-1. Nemții au acum emoții înaintea returului de la Lisabona.

Dupa prima zi din UEFA Champions League, în această seară vom avea alte super dueluri în manșa sferturilor de finală.

WOLFBURG – REAL MADRID

Primul meci dintre nemții de la Wolfsburg și galacticii de la Real Madrid se va juca în Germania pe Volkswagen Arena.

Echipele probabile:

Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Dante, Knoche, Rodriguez – Guilavogui, Gustavo – Schürrle, Arnold, Draxler – Kruse

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modric – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

În cealaltă partidă, se vor duela unele dintre cele mai bogate cluburi din lume. Franța îi aruncă în joc pe campionii de la PSG, în timp ce Anglia trimite în sferturile de finală pe vicecampioana Manchester City. Turul din sferturile de finală se va juca la Paris pe stadionul ,,Parc des Princes”.

PSG: Trapp – Marquinhos, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell – Matuidi, Rabiot, Thiago Motta – Di María, Ibrahimović, Cavani

Manchester City: Hart – Sagna, Mangala, Otamendi, Clichy – Fernandinho, Yaya Touré, Fernando – De Bruyne, David Silva – Kun Aguero