AUR PENTRU KARATIȘTII RÂMNICENI

0
744

Un nou succes înregistrat de karatiștii Clubului Sportiv Municipal Rm. Sărat. Ei s-au întors acasă, de la Cupa Romaniei, cu 26 de medalii.

Sportivii antrenați de sensei Costică Lambru au câștigat, la competiția de zilele trecute, de la Brazi, nu mai puțin de 10 medalii de aur, 5 medalii de argint și 11 de bronz.

Deși majoritatea sportivilor ramniceni au participat pentru prima data la o competiție națională, ei au reușit să obțină un rezultat laudabil. Asta pentru că, spun ei, au muncit foarte  mult.

Pe toată perioada verii, karatiștii din Rm. Sarat vor fi prezenți în cantonamente și se vor pregati pentru marile evenimente din toamnă: Campionatul Național si Campionatul European, competiții la care speră să obțină căteva locuri fruntașe.

Prima jumatate a anului 2019 a fost una plină pentru karatiștii de la CSM Rm. Sarat, sportivii au participat la toate concursurile și competițiile la care au fost invitați și de fiecare dată au obținut rezultate notabile.